Ergonomiczne meble biurowe

3 Views Comment Off

Ergonomiczne meble w biurze

W pracy spędzamy połowę naszego życia, dlatego tak ważne jest, aby stanowisko pracy było odpowiednio wyposażone i dostosowane do każdego pracownika. Nie tylko stosunki międzyludzkie wpływają na efektywność naszej pracy, ale przede wszystkim ergonomiczne meble biurowe.
Praca biurowa nazywana jest lekką, gdyż nie angażuje dużych grup mięśniowych, jednakże w dłuższej perspektywie jeśli spędzamy czas za biurkiem kuląc się lub nienaturalnie pochylając możemy być pewni, że nasz organizm za chwilę będzie potrzebował interwencji lekarza.
Ergonomiczne meble biurowe to takie, które zapewniają maksymalnie naturalną postawę podczas siedzenia za biurkiem. Jeśli więc rozpoczynamy pracę w nowym biurze zwróćmy uwagę na to, czy nasze nowe stanowisko pracy jest korzystne dla naszej postury. Fotel biurowy powinien mieć regulowaną wysokość i poziom podłokietników. Pod biurkiem powinien znajdować się podnóżek ustawiony pod kątem piętnastu stopni od podłoża. A monitor powinien znajdować się w odległości około siedemdziesięciu centymetrów od oczu.

About the author

Related Articles

Archiwa