Wymiana AGD w kuchni nie musi być trudna i kosztowna!

News

Jeśli już na samą myśl o konieczności wymiany urządzeń AGD w kuchni ogarnia Cię zniechęcenie, odetchnij spokojnie i przekonaj się, że warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy, by wymienić przestarzałe i popsute sprzęty na nowe.

Warto rozważyć większe zmiany w AGD

Jeśli do tej pory obywaliśmy się bez zmywarki, a lodówka miała wyłącznie maleńki zamrażalnik wewnętrzny, remont kuchni lub choćby sama wymiana urządzeń to doskonała okazja ku temu, by rozważyć również doposażenie kuchni w brakujące sprzęty i akcesoria. Warto inwestować w wyposażenie kuchni, bo dzięki temu gotuje się wygodniej, szybciej sprząta się po posiłkach, a przechowywanie żywności jest o wiele bardziej komfortowe.

Kompleksowa wymiana urządzeń AGD w kuchni to okazja do rozważenia zakupu dodatkowych sprzętów, które są dziś standardem, a jeszcze kilka lat temu zarezerwowane były dla nielicznych. Mowa, oczywiście, o wspomnianej już zmywarce. Jeśli szkoda nam miejsca na pełnowymiarowe urządzenie, z powodzeniem możemy wybrać zmywarkę wolnostojącą 45 lub do zabudowy o tej samej szerokości. To kompaktowy sprzęt, który zmieści się niemal w każdej kuchni.

Aż trudno uwierzyć, ale w wielu starych domach i blokach wciąż zdarzają się kuchnie bez okapu. Choć w kuchni tego typu są kanały wentylacyjne, to nie ma co porównywać komfortu gotowania z okapem i bez niego. Gdy nic nie wyciąga oparów znad kuchenki, para wodna i aromaty rozchodzą się na boki, kłębią się i naprawdę utrudniają gotowanie. Jeśli w naszej kuchni również nie ma okapu lub wymaga on wymiany, to zdecydowanie warto zainteresować się tym tematem. Wybór urządzeń w tej kategorii jest ogromny. Jeśli rażą nas okapy kominowe, które zaburzają estetykę pomieszczenia swoim konkretnym designem, możemy zdecydować się na dyskretne okapy szafkowe. Okapy szafkowe są ukryte w szafce niemal w całości, a są równie sprawne i wygodne w użytkowaniu, jak konstrukcje wiszące luzem. https://www.morele.net/agd/agd-do-zabudowy/okapy-szafkowe-267/

Najszybszą zmianą w kuchni będzie wymiana drobnego AGD

Czasami drobne zmiany wystarczą, by całkowicie odmienić wygląd oraz funkcjonalność kuchni. Najlepszym przykładem jest wymiana drobnych urządzeń AGD, jak toster, czajnik lub ekspres do kawy. Wiele firm oferuje je nawet w postaci zestawów o idealnie dopasowanym designie i kolorystyce, ale równie dobrze każdy z nich można zakupić oddzielnie.

O ile nie w każdej kuchni przyda się ekspres do kawy (w końcu nie każdy jest jej miłośnikiem), to z całą pewnością w każdej kuchni przyda się komfortowy i designerski czajnik elektryczny. Czajniki są dziś, z resztą, zdecydowanie bardziej funkcjonalne niż kilka lat temu, dlatego wymiana tego urządzenia na nowszy model ma sens. Wiele czajników oferuje możliwość podgrzewania wody do określonej temperatury (bez doprowadzania jej do wrzenia), co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, gdyż niektóre napary nie powinny być sporządzane z użyciem wrzątku. https://www.morele.net/agd/kuchnia-i-gotowanie/czajniki-85/

Jeśli jeszcze nie posiadamy w kuchni tostera, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę jego zakup. Toster przyda się w wielu sytuacjach awaryjnych – pozwoli przyrządzić przekąskę na ciepło, gdy nie będziemy mieli czasu na gotowanie, przyspieszy odmrażanie pieczywa i pomoże odświeżyć chleb sprzed kilku dni, gdy zabraknie świeżego pieczywa.

Nie warto przepłacać – świetne okazje cenowe można znaleźć na każdym kroku

Wymiana urządzeń AGD (nawet wyłącznie drobnych i wolnostojących) to duża inwestycja i spore obciążenie dla domowego budżetu. Nie warto kupować urządzeń tego typu w pierwszym z brzegu sklepie, bez sprawdzenia cen w sieci i porównania różnorodnych rozwiązań i możliwości.

By zakup sprzętu AGD nie był bardzo odczuwalny dla kieszeni, warto przekalkulować różne opcje – porównać podobne urządzenia o różnych cenach (czasami różnice w cenie są spore, a różnice w jakości i funkcjonalności znikome), szukać bieżących promocji i ofert specjalnych, a nawet zapytać o rabat, jeśli chcemy kupić wszystkie rzeczy w jednym sklepie. Te działania pomogą sfinalizować wymianę AGD możliwie niskim kosztem, a po co przepłacać, gdy nie ma takiej potrzeby?