Telefon komórkowy i jego ukryte możliwości

News

 

Obecnie większość z nas nawet nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telefonu komórkowego. Obecnie popularna komórka jest nieodłącznym atrybutem naszego codziennego życia. Jednocześnie w wielu sytuacjach życiowych okazuje się być doskonałym ratunkiem.

Prawda jest jednak taka, że w wielu wypadkach nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie są potencjalne możliwości telefonu komórkowego. Zgubiony telefon komórkowy Jedną z podstawowych możliwości, o której wielu użytkowników w ogóle nie pamięta, jest możliwość kierowania komórką w sposób zdalny. Osoby mieszkające w dużym mieście powinny przygotować się na wypadek, gdyby telefon komórkowy został skradziony. Jeżeli zgubiłeś telefon, najpierw sprawdź czy nie znajduje się on obecnie gdzieś w pobliżu twojego miejsca pobytu. Menedżer urządzeń systemu Android pozwala na ustalenie lokalizacji telefonu komórkowego. Zadzwoni do nas nawet wtedy, kiedy w telefonie ustawiona została wibracja. Wśród możliwości znajduje się także zablokowanie telefonu w sposób zdalny, a nawet wymazanie z pamięci naszych danych, które nierzadko mają charakter poufny.

Niezbędnik Lifehackera musi obejmować także aplikację Prey. Posiada ona wersję na iOS, Androida, Maca, Linuksa oraz Windowsa. Aplikacja ta wyposażona jest w funkcje bardzo podobne do tych, które ma menedżer urządzeń systemu Android. Dodatkowo jednak zapewnia namierzenie telefonu, który został skradziony. Decydując się na wersję bezpłatną, można również zarządzać aż pięcioma telefonami, wykorzystując do tego celu panel administracyjny.

Poza tym zawsze można wprowadzić kod *#06#, który następnie przekazuje się operatorowi. Ten w zamian podaje nam składający się z piętnastu cyfr numer IMEI, który jest indywidualnym kodem telefony. To właśnie dzięki niemu można naprawdę błyskawicznie i bez zbędnych problemów zablokować swój telefon. W wyjątkowych sytuacjach – niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy – można wpisać na klawiaturze kod 112. Wówczas telefon sam znajdzie numer alarmowy, w efekcie czego połączy nas z policją, pogotowiem ratunkowym lub strażą pożarną.