Huawei Mate 9 Recenzja

News

Aktualizacja: Huawei wydał teraz zarówno Mate 10, jak i Mate 10 Pro, które zastępują Mate 9 z górnej linii frontu. Oznacza to, że cena Mate 9 może wkrótce również spaść.

Oryginalna recenzja: Huawei's Mate 9 jest telefonem, który jest równe części Samsung Galaxy Note 7 (minus ogień) i iPhone 7, mieszane z własnej wrażliwości marki projektowania zarówno wewnątrz i na zewnątrz.

Jest to notatka, ponieważ jest to wielkoekranowe urządzenie, które natychmiast wpycha je w sferę "power user" i przestrzeń korporacyjną, za czym przemawia fakt, że posiada najnowszy, najmocniejszy chipset, również od Huawei.

Ale jest to również dążenie do przyjazności iPhone'a dla konsumenta, oferując silne aparaty fotograficzne, długą żywotność baterii i zwiększoną użyteczność z dnia na dzień w dłuższej perspektywie, coś Huawei jest chętny do rozmowy. 


Jest to wielki wysiłek Huawei, aby włamać się na rynek amerykański i zepchnąć się z pozycji trzeciego największego producenta telefonów na świecie na drugie miejsce do końca 2018 roku.

Czy to się uda, to jeszcze nie wiadomo, ale to jest telefon, którego firma ma nadzieję, że pomoże uwolnić Apple z pozycji lidera za Samsungiem, jeśli chodzi o sprzedaż telefonów.

Cena i data wydania Smartfona Huawei Mate 9

  • Teraz w USA, Wielkiej Brytanii i Australii
  • Przy starcie kosztował 599,99 USD (579 GBP, AU$999).
  • Teraz cena w USA spadła do 499,99 dolarów, ale gdzie indziej nadal wynosi 579,99 funtów/już999 dolarów.

Huawei's Mate 9 uruchomił za 599,99 dolarów lub 579,99 funtów, podczas gdy w pozostałej części Europy kosztował on 699 euro. Ci w Australii mogą również kupić telefon za AU$999, ale jeśli rozejrzysz się po okolicy, może uda Ci się znaleźć nieco tańszą ofertę.

Ci w USA mogą teraz również uzyskać Mate 9 za jedyne 499,99 dolarów po otrzymaniu stałego spadku cen, ale nie ma słowa o obniżce cen w Wielkiej Brytanii czy Australii.

Jeśli wolisz wydawać pieniądze co miesiąc na Mate 9, widzieliśmy dobre oferty w Wielkiej Brytanii oferujące 4GB danych za około 30 funtów miesięcznie i wstępny koszt 100 funtów. 

Najważniejsze cechy

  • Smartfony Huawei Mate 9 są Daydream VR-ready.
  • Nie jesteśmy pewni, czy będzie to najlepszy telefon dla platformy Google VR.
  • Zaprojektowany, aby przyspieszyć z czasem dzięki algorytmowi uczenia się maszynowego

Huawei starał się udoskonalić każdy element Mate 9, aby utrzymać znaczenie serii Mate na rynku, który jest pełen imponujących urządzeń phablet.

Kluczową zaletą sprzedaży jest to, że jest to jeden z pierwszych na świecie telefonów typu Daydream-ready. Oznacza to, że będzie gotowy do pracy z platformą Daydream VR, gdy Google uruchomi zestaw słuchawkowy Daydream View pod koniec 2016 roku.

Telefon jest wyposażony w mocny procesor, dzięki czemu może uruchamiać aplikacje i gry, których będzie potrzebował, ale nie udało nam się jeszcze przetestować go z Daydream.

Biorąc jednak pod uwagę, że nie posiada on wyświetlacza 2K, spodziewamy się, że Huawei Mate 9 nie będzie tak dobry dla VR jak, powiedzmy, Pixel XL z Daydream lub Samsung Galaxy S7 Edge z Gear VR.

Kolejnym dużym atutem Huawei Mate 9 jest jego trwałość. Jeśli aktualizujesz swój telefon tylko raz na kilka lat, nie chcesz, aby moc przetwarzania spadała po zaledwie sześciu miesiącach użytkowania.

W tym celu Huawei włączył do Mate 9 swój własny Algorytm Uczenia się Maszyn, który ma zapewnić, że Twój telefon będzie szybszy w czasie.

Dostosowuje się do sposobu, w jaki korzystasz z urządzenia, i wykorzysta te informacje, aby nadać priorytet wydajności funkcji, z których najczęściej korzystasz, w stosunku do aplikacji i usług, z których nie korzystasz tak często.

Mate 9 posiada ponad 1000 różnych funkcji, które można zmieniać, a Huawei mówi, że MLA może zaoferować 20% wzrost płynności działania, 50% poprawę czasu reakcji systemu oraz 20% wzrost szybkości odczytu/zapisu grafiki.

Nie byliśmy jeszcze w stanie wypróbować tej funkcji, ponieważ mieliśmy ten telefon tylko przez tydzień testów, ale Huawei jest z pewnością przekonany, że ten telefon poprawi się tylko im dłużej go posiadasz.

Projektowanie i wyświetlanie

  • Całkowicie metalowy uni-body, ale nie ekscytujący projekt
  • Czujnik odcisków palców z tyłu, port USB-C na dole
  • Tylko wyświetlacz Full HD, kiedy mieliśmy nadzieję na QHD

Jeśli używałeś Huawei Mate 8, rozpoznajesz większość języka projektowania używanego w Mate 9. Huawei nie widział możliwości, aby zaktualizować go dużo do nowego telefonu, ale nadal jest to dobrze zbudowana słuchawka.

W ręku znajduje się metalowa konstrukcja unibody, która sprawia wrażenie najwyższej klasy. Z przodu i z tyłu telefonu znajdują się bardzo lekko zakrzywione krawędzie, co pomaga mu siedzieć w dłoni lepiej niż Mate 8.

Nie jest tak wygodny w trzymaniu jak niektóre inne tablety, takie jak Samsung Galaxy S7 Edge, ale jest lepszy niż Sony Xperia Z5 Premium.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do mniejszych urządzeń, Huawei Mate 9 może nie być najlepszym wyborem dla Ciebie, ponieważ jest to większy telefon, a dla niektórych będzie to nieporęczne.

Mierzy 157 x 79 x 7,9 mm, co czyni go bardzo podobnym rozmiarem do iPhone'a 7 Plus. Masz więcej ekranu na Mate 9 w porównaniu z iPhone 7 Plus, choć, jak ramki nie są tak grube.

Z tyłu urządzenia, pod kamerą dwuobiektywową marki Leica, znajduje się skaner odcisków palców. Jest to wygodne miejsce, gdy trzymasz telefon w ręku, ale jeśli regularnie kładziesz telefon na biurku, może to być irytujące - musisz podnieść telefon, aby go odblokować, lub nacisnąć przycisk zasilania i odblokować telefon na ekranie za pomocą kodu PIN lub hasła. 

Na dolnej krawędzi znajdują się dwie maskownice głośnikowe, po obu stronach gniazda USB-C do ładowania i przesyłania danych.

Dobrą wiadomością, jeśli martwiłeś się o Huawei podążając za Apple'em, jest to, że Mate 9 posiada gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Jest on umieszczony na górnej krawędzi telefonu po prawej stronie, co ułatwia słuchanie muzyki, gdy telefon jest w kieszeni.

Przycisk zasilania - po który prawdopodobnie nie będziesz sięgał często, jeśli używasz skanera odcisków palców z tyłu telefonu - znajduje się po prawej stronie.

Huawei Mate 9 to nie jest ekscytujący telefon. Wygląda premium, ale nie ma tak charakterystycznego wyglądu, jaki oferują telefony takie jak mocniejszy i tańszy Huawei Mate 9 Porsche Design, czy Samsung Galaxy S7 Edge.

To po prostu więcej tego samego, choć dla większości ludzi nie będzie to problemem.

Niektórzy obserwatorzy Huawei byli rozczarowani, gdy ogłoszono, że Huawei Mate 9 nie ma panelu QHD i z pewnością byłoby lepiej, gdyby firma zmodernizowała ekran, zamiast utrzymywać go w Full HD.

Mate 9 Porsche Design posiada niesamowity ekran QHD, z którego Mate 9 naprawdę by skorzystał. Nie jest jasne, dlaczego firma nie uznała za stosowne uaktualnić go do "standardowej" wersji swojego nowego telefonu.

Byłoby miło mieć ekran QHD do oglądania filmów i oglądania zdjęć, ale jest to szczególne zawiedzione, biorąc pod uwagę niedawne wprowadzenie na rynek zestawów słuchawkowych Google Daydream i Huawei VR.

Huawei zwraca uwagę na fakt, że Mate 9 to zestaw słuchawkowy VR Daydream, ale ekran o wyższej rozdzielczości zapewniłby znacznie lepsze wrażenia z wirtualnej rzeczywistości i ma wrażenie, że Huawei strzelił sobie w stopę, ograniczając swój najnowszy okręt flagowy do Full HD.

Jednak do ogólnego użytku, 5,9-calowy ekran o wymiarach 1920 x 1080 będzie pasował do Ciebie. Wygląda to na stosunkowo skromne 373 piksele na cal, ale podczas oglądania ogólnych treści wygląda podobnie jak większość innych telefonów, które można kupić już teraz.

Jeśli szukasz wyższej jakości obrazu podczas oglądania wideo, może lepiej wybrać Sony Xperia Z5 Premium z ekranem 4K, a nawet Google Pixel XL.

Kąty patrzenia na ekran są jednak imponujące i ma to realny wpływ na jasność wyświetlacza.

Istnieje tryb auto-jasności, choć przez większość czasu korzystania z telefonu utrzymywaliśmy go na pełnej jasności dla uzyskania maksymalnego efektu.