Jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem?

News

Małe dzieci potrzebują mnóstwo ruchu, by ich ciała mogły się odpowiednio rozwijać i żeby mogły pozbyć się kumulującego się w nich nadmiaru energii. By mogły zrobić to w odpowiedni sposób, trzeba zadbać o to, by maluchy miały odpowiednio zorganizowany dzień, dzięki czemu będą mogły spędzić czas na dobrej zabawie.

Pomysły na zabawy z dziećmi

By dobrze spędzić czas z dzieckiem, należy zawsze mieć plan awaryjny. Maluchy potrafią się szybko znudzić, dlatego zawsze warto mieć pod ręką jeden czy dwa dodatkowe pomysły na zabawę, w razie gdyby okazało się, że pierwsza zbyt szybko stała się dla nich nużąca.

Dobrą propozycją zabawy dla małych dzieci, która uczy je koordynacji ruchowej, refleksu a także wykonywania poleceń jest Baba Jaga patrzy. Proste zasady gry sprawiają, że dzieci w krótkim czasie rozumieją, na czym polega i mogą w pełni samodzielnie w niej uczestniczyć. Baba Jaga to osoba, która stoi odwrócona tyłem do innych, znajdując się w pewnej odległości od reszty grupy. Podczas gdy stoi do nich tyłem, pozostali gracze mogą się poruszać, jeśli jednak się odwróci, krzycząc: „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!” zadaniem graczy jest zatrzymanie się. Ten, kto się poruszy odpada. Wygrywa ta osoba, której uda się jako pierwszej dotknąć Baby Jagi.

Do popularnych zabaw należy również chowanego i berek, które zapewniają dzieciom odpowiednią dawkę ruchu. Jednak gra w chowanego wymaga odpowiednio zaaranżowanej, bezpiecznej przestrzeni, na terenie której dzieci mogą się chować, a rodzice nie muszą martwić się o ich bezpieczeństwo.

Gry z dodatkowymi akcesoriami

Oprócz gier wymagających jedynie uczestników, można również zaktywizować dzieci do zabaw z akcesoriami, takimi jak: piłki, fishboardy, lotki czy skakanki. Korzystając z nich, można grać z dziećmi w tradycyjne gry, bądź wymyślać zupełnie nowe, które w zależności od wieku dziecka będą dostosowane do jego umiejętności. Odbijanie piłki i bieganie za nią to proste zabawy, które z pewnością spodobają się najmłodszym dzieciom, jednocześnie sprawiając, że będą się ruszać. W przypadku dzieci nieco starszych dobrze jest zainwestować w dodatkowe akcesoria, takie tak plastikowy kosz do koszykówki bądź rozkładana, przenośna bramka, które nadadzą prostym grom powiewu profesjonalizmu, przez co jeszcze bardziej przypadną do gustu maluchów.

Gdzie kupować akcesoria

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by szukając zabawek do aktywnego spędzania czasu, takich jak skoczek dla dziecka, odwiedzić internetowe sklepy zabawkarskie, na stronach których można znaleźć wiele ciekawych propozycji oraz atrakcyjnych promocji, które pozwolą zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki i zaoszczędzić pieniądze.

Dzięki rozwiniętym systemom filtrów znalezienie poszukiwanej zabawki staje się niezwykle proste. Dodatkowo zamieszczone na stronach ceny przedmiotów a także opinie klientów na ich temat pozwolą dodatkowo zorientować się w ofercie, by wybrać możliwie najlepszą zabawkę, która zapewni maluchowi długie godziny wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu.

Materiał partnera zewnętrznego