Jak namierzyć zgubiony telefon? Aplikacje do namierzenia telefonu z systemem Android.

News

Każdy kto zgubił telefon komórkowy wie jak ciężka jest to strata i jak ciężko go odzyskać, jeśli nie zastosujemy kilku zasad.

Nowoczesne smartfony kosztują dziś sporo, zatem są także łakomym kąskiem dla złodziei, więc tym bardziej powinniśmy się postarać o ich ochronę i postarać się o jego odzyskanie w jak najkrótszym czasie. Jeśli trafimy na sprytnego złodzieja, który świetnie orientuje się co to jest WIPE, czyli opcja która pozwala na zdalne wyczyszczenie aplikacji w telefonie, nawet tych najbardziej zaszyfrowanych i ukrytych, to nie zawsze uda nam się na czas ochronić nasze prywatne dane, zdjęcia i informacje.

Jeśli mamy telefon z systemem Android, to namierzyć utracony telefon można było za pomocą programu „Where’ My Droid”, który dawał nam możliwość namierzenia telefonu przy pomocy Google Maps, nawet w przypadku wyłączenia nadajnika GPS. Do tej opcji doszła możliwość zdalnego namierzenia aparatu przy pomocy strony developera danej aplikacji, oraz kilka innych aplikacji które są przydatne w przypadku utraty telefonu, które postaramy się opisać i przybliżyć.

Aplikacja Android Lost Free to godny rywal „Where’s My Droid”, a jego dużym plusem jest to, że jest całkowicie darmowy. Posiada standardową opcję namierzenia przy pomocy GPS, możliwość zrobienia zdjęcia kamerą, przesłać listę kontaktów na maila oraz bardzo przydatna opcję przekierowania rozmów telefonicznych na inny aparat. Kolejna aplikacja to Kaspersky Mobile Security, czyli specjalne centrum zabezpieczeń przed wirusami, spamami lub też programami szpiegującymi, a także z możliwością namierzenia telefonu z pomocą danych z GPS. Ta aplikacja daje także możliwość zdalnej blokady do telefonu oraz dodatkową możliwość lokalizacji aparatu przy pomocy danych z sieci Wifi. Program jest płatny, ale oferowane opcje są tego warte.

lost phone

SimTracker to aplikacja która daje możliwość lokalizacji aparatu w oparciu o GPS, danych z sieci Wifi oraz geolokalizacji. Do tego mamy możliwość blokady telefonu nawet jeśli zostanie zamieniona karta SIM. Aplikacji tego typu jest oczywiści jeszcze kilka innych, lecz powielają one opcje opisane wyżej, ale cieszy ich rosnąca popularność i stałe modyfikacje, ponieważ praktyka pokazała, ze wszystkie programy zabezpieczające z czasem da się obejść.

Chcesz wiedzieć więcej? Polecamy poniższe linki:

https://www.pcworld.pl/porada/Jak-namierzyc-lokalizacje-telefonu-komorkowego-lub-numeru-telefonu,405958.html
https://www.spyshop.pl/blog/namierzanie-telefonu-komorkowego-czy-to-mozliwe/