Realme 5 recenzja: kolejny tani i piękny telefon dla fanów Androida

News

Realme 5 kontynuuje inwazję Chin, z Oppo spin-off Realme teraz dołącza do takich jak Oppo, Honor, Huawei, Xiaomi i innych w sprzedaży bardzo przystępnych telefonów w Europie i USA. Realme 5 jest jedną z najnowszych ofert budżetowych, która jest swego rodzaju kontynuacją Realme 3.

Zdecydowanie nie dostajesz tutaj najnowszych i najlepszych specyfikacji smartfonów, ale wtedy nie płacisz nigdzie w pobliżu flagowych cen, więc możesz uznać to za dobry kompromis. Tutaj wystawiamy Realme 5 na próbę we wszystkich kategoriach, które mają znaczenie.

Konstrukcja i jakość wykonania jest z pewnością godna szacunku dla telefonu w tej cenie, a do tego masz 6,5-calowy ekran i czteroobiektywowy aparat z tyłu w okazyjnej cenie (choć jednym z tych obiektywów jest czujnik głębokości). Pojemność baterii 5.000mAh jest również bardzo duża.

Są jednak kompromisy, ponieważ musi być telefon w sprzedaży za tę cenę - rozdzielczość ekranu jest trochę na niskim poziomie, wewnętrzne elementy nie są najlepsze na rynku, a ty nie dostajesz żadnych fajnych dodatków, takich jak hydroizolacja czy ładowanie bezprzewodowe.

RECENZJA REALME 5: PROJEKTOWAĆ I BUDOWAĆ

Z tym 6,5-calowym ekranem, o którym już wspominaliśmy, małym nacięciem na łzę, kilkoma dość cienkimi ramkami i kilkoma dobrze umiejscowionymi krzywiznami, Realme 5 może z pewnością utrzymać się w dziale wyglądu. Projekt jest może trochę nieinspirowany, a ekran o wymiarach 1600 x 720 pikseli nie jest najostrzejszy, ale nie sądzimy, że będziesz się wstydził wyciągnąć Realme 5 z kieszeni.

Czujnik linii papilarnych jest z tyłu telefonu, wraz z tym czterosoczewkowym aparatem, który jest schludnie ułożony w rogu (jest dość gruby uderzenie aparatu jednak). Na dole masz gniazdo słuchawkowe i głośnik, podczas gdy Realme 5 idzie old-school z portem microUSB - nie martw się, jeśli wyrzuciłeś wszystkie kable microUSB, bo masz jeden w pudełku ze słuchawką Realme.

Niebieski lub fioletowy to twój wybór kolorów, jeśli chodzi o Realme 5, a w obu przypadkach jest rodzaj teksturowanego efektu diamentowego, który dodaje trochę estetycznego blasku, gdy złapie światło. W zależności od perspektywy, można go zobaczyć jako nieco krzykliwy lub bardzo potrzebne zmiany na zwykłych telefonów, które dominują na rynku w tej chwili.

Weź do ręki Realme 5 i poczuj, że jest nieco lekki i tani - jest w nim dużo plastiku - ale ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że jest to dobrze wykonany i dobrze zaprojektowany sprzęt. Jest on oceniany jako "odporny na zachlapania", ale nie jest wodoodporny, i nie dostaniesz bezprzewodowe ładowanie albo, więc będziesz musiał być zadowolony z podłączania telefonu w każdym momencie chcesz dać baterii impuls.

Jeśli chcesz najlepszego iPhone'a zamiast tego, uszeregowaliśmy je wszystkie tutaj.
RECENZJA REALME 5: WYDAJNOŚĆ I FUNKCJE

Realme 5 daje Ci Snapdragon 665 średniej klasy oraz 3GB lub 4GB pamięci RAM, w zależności od konfiguracji, którą wybierzesz (zdecydowanie wybierz 4GB, jeśli masz szansę). To wystarczy, aby zrobić wszystko, co będziesz chciał zrobić, po prostu przygotuj się na okazjonalne dodatkowe kilka milisekund czasu oczekiwania podczas przełączania pomiędzy aplikacjami lub ładowania gier. Jest to jeden z obszarów, w którym Realme oszczędza trochę pieniędzy.

Co do tego aparatu 12MP+8MP+2MP+2MP, nie oczekuj zbyt wiele: Realme 5 może być wypchany obiektywami, ale nie ma tu teleobiektywu, a zdjęcia, które dostaniesz, będą tylko dobre, a nie bardzo dobre. Oczywiście nawet najgorsze telefony z aparatem fotograficznym są teraz w porządku, ale nie dostaniesz wielkich szczegółów, jeśli zbliżysz się do tych zdjęć, a zdjęcia przy słabym oświetleniu są trochę hit i miss (choć nadal w porządku, przez większość czasu).

Każdy smartfon jest kompromisem pomiędzy specyfikacją a ceną, a jeśli chcesz mieć rewelacyjnie wyglądające zdjęcia lub wydajność, poszukaj gdzie indziej. Jeśli chcesz wydać jak najmniej pieniędzy, to Realme 5 może być dla Ciebie. Otrzymasz 32 GB, 64 GB lub 128 GB wewnętrznej pamięci masowej, którą możesz rozszerzyć za pomocą karty pamięci.

Jedyną prawdziwą irytującą rzeczą, na jaką natknęliśmy się w naszym czasie z Realme 5, była wersja systemu Color OS Android, która utknęła tutaj - jak wiele chińskich wariantów, jest po chudej i nadętej stronie. Życie na baterii było bardziej obiecujące, z telefonem spadł ze 100 procent do 92 procent po godzinie strumieniowania wideo - bardzo dobry wynik - i zazwyczaj do końca dnia z dużą ilością soku w zbiorniku.

RECENZJA REALME 5: CENA I WERDYKT

Biorąc pod uwagę, że możesz dostać Realme 5 za mniej niż 200 funtów, jeśli robisz zakupy online, trudno jest za dużo kłócić się z wadami telefonu - możesz oczywiście wydać pięć razy więcej na flagową słuchawkę w tych dniach, więc płacisz swoje pieniądze i odpowiednio dostosowujesz swoje oczekiwania.

Oprogramowanie w Realme 5 jest trochę rozczarowujące, a ładowanie 10W microUSB jest wolne jak na dzisiejsze standardy, a wydajność nie ma o czym pisać w domu. Przynajmniej Realme uniknął problemów, które Huawei ma w kontaktach z firmami amerykańskimi, więc wszystkie aplikacje i usługi Google są obecne i poprawne.

To, co dostajesz z Realme 5 to telefon, który wygląda dobrze, działa dobrze i może robić przyzwoite zdjęcia przez większość czasu, jak również. Pamiętaj, że nie będziesz musiał za niego tyle płacić, a to wydaje się być dla nas całkiem niezła okazja. Jeśli chodzi o super-budżetowe telefony, jest to jedna z najlepszych ofert w okolicy w tej chwili.

Po prostu upewnij się, że porównujesz go z innymi tanimi telefonami i telefonami z systemem Android dostępnymi w tej chwili, ponieważ może okazać się, że warto wydać trochę więcej na zmodernizowany telefon - prawie nowe flagowe telefony i słuchawki średniego zasięgu mogą być często chwytane w atrakcyjnych punktach cenowych, zwłaszcza jeśli mają zostać zastąpione.

Zobacz również: Nowoczesne telefony LG