Huawei Honor 7X Recenzja

News


Smartfony Huawei Honor 7X kondensują pełnoekranowe wrażenia do przystępnego cenowo pakietu, dzięki czemu są to jedne z najbardziej wartościowych telefonów roku.

Honor 7X jest jednym z najbardziej niedocenianych telefonów na świecie. Zawiera on dość szybki procesor, przestronny 5,9-calowy ekran i elegancką konstrukcję, ciskając wiele wartości w jeden z najlepszych tanich telefonów na rynku.

Tak, nowszy Moto G7 pakuje więcej mocy. Ale, ogólnie rzecz biorąc, Honor 7x to bardzo dobra okazja.

Honor 7x Cena i dostępność

Jest tylko jeden model dla amerykańskich nabywców - urządzenie z 32 GB pamięci masowej i 3 GB pamięci RAM - i telefon jest dostępny w kolorze niebieskim lub czarnym. Amazon sprzedaje teraz 7x Honor. Honor 7X jest urządzeniem odblokowanym, choć jest kompatybilny tylko z sieciami GSM, takimi jak AT&T, T-Mobile, Cricket i MetroPCS.

Projektowanie: Pełny ekran, ale nie błyskotliwy

Obłożony skrytym, matowym aluminium, Honor 7X podąża za estetyką swojego poprzednika i poprawia ją. Urządzenie posiada zaokrąglone krawędzie i pochyłą szybę 2,5D, co pozwala na uzyskanie płynnego konturu od strony twarzy do pleców. To z pewnością uczucie premii za cenę, jeśli trochę nieoryginalną. Już nierzadko zdarza się, że nawet w słuchawkach za mniej niż 200 dolarów używa się metalu zamiast plastiku, więc o ile doceniam niechęć Honoru do tanich materiałów, o tyle nowość trochę się zużyła.

Jednak Honor 7X ma jedną zaletę, którą trudno będzie znaleźć w tej cenie: wyświetlacz 18:9. 5,5-calowy ekran w modelu Honor 6X urósł do 5,9 cala w tym nowym modelu, a jego ramki również zostały zgniecione. Ten rok został zdefiniowany przez "pełnoekranowe" okręty flagowe, począwszy od LG G6, aż do niedawno wydanego OnePlus 5T, i trzeba pochwalić Honor za to, że wprowadził ten trend w życie dla nabywców wrażliwych na budżet.

To właśnie z powodu tego dużego ekranu 7X czuje się bardziej jak kuzyn Huawei Mate 10 Pro niż jakiegokolwiek innego urządzenia Honor. Pod innymi kątami 7X jest jednak mieszaniną różnych płyt.

Podwójna kamera przywodzi na myśl Asus ZenFone 4 Max, z jego lewym górnym rogiem i przebiegającym przez niego pasmem antenowym. Czujnik linii papilarnych czuje się mały i głęboko zagłębiony, ale jego centralne umieszczenie wywołuje litanię telefonów z systemem Android. A wywiercone otwory w głośnikach otaczające port micro USB i gniazdo słuchawkowe wzdłuż dna są znakiem rozpoznawczym urządzeń mobilnych Apple.

Ale w wyglądzie pochodnym, ciężko jest być zbyt niezadowolonym z projektu; Honor 7X ma wrażenie, że może kosztować kilkaset dolarów więcej niż wynosi, co jest naprawdę wszystko, o co każdy prosi w telefonie klasy średniej. Wezmę jednak pod uwagę to, jaka powłoka została zastosowana na aluminiowym podwoziu. Ten telefon wyłapuje odciski palców jak niczyja firma, a ponieważ jest matowy, nie można ich zetrzeć z taką samą łatwością jak w Galaxy S8 lub LG V30.

Wyświetlacz: Rozmiar go wyróżnia

Ekran LCD o przekątnej 5,9 cala, 2160 x 1080, w modelu Honor 7X nie ustanowi żadnych rekordów w zakresie najjaśniejszych i najbardziej żywych kolorów, ale nie zawiedzie. Przyczepa dla Avengers: Infinity War wyglądał dobrze na panelu, z solidnym kontrastem i dobrą widocznością pod wieloma kątami.

Jaka mała ramka jest po prostu topi się podczas oglądania wideo, a w tych momentach Honor 7X naprawdę czuje się trzy do czterech razy droższy niż jest.
Jednak sposób, w jaki interfejs EMUI Huawei radzi sobie z nietradycyjnymi proporcjami obrazu jest nieco dziwny w porównaniu z innymi urządzeniami z wyświetlaczami 18:9. Musisz ręcznie ustawić aplikacje tak, aby pasowały do całego ekranu - jest to opcja, która objawia się jako przycisk nad paskiem nawigacyjnym w aplikacji przy pierwszym otwarciu. W przeciwnym razie, będą wyświetlane w trybie 16:9. Honor zapewnia uniwersalny przełącznik w ustawieniach do wyświetlania wszystkich aplikacji w 18:9, ostrzegając, że problemy z kompatybilnością mogą utrudniać prawidłowe wyświetlanie niektórych aplikacji. Chociaż przypuszczam, że jest to po prostu część umowy, ponieważ przemysł przechodzi do szerszego formatu, to jest to dodatkowy i niepotrzebny krok, że inne smartfony nie dotyczą użytkownika w ogóle, i słusznie tak.

Kiedy w końcu używasz każdego cala ekranu, zawartość wygląda bardziej wciągająco. Jaka mała ramka jest po prostu topi się podczas oglądania wideo, a w tych momentach Honor 7X naprawdę czuje się trzy do czterech razy droższy niż jest.

Przyjrzawszy się bliżej kolorom, Honor 7X odtworzył 105,5 procent przestrzeni sRGB i uzyskał wynik Delta-E wynoszący 0,38, wskazując na realistyczne i dokładne odcienie. (Liczby Delta-E bliższe zeru są lepsze.) Honor 7X nie posiada wielu trybów wyświetlania oferujących różne profile kolorów, ani też nie eliminuje rodzaju przesycenia, które stało się powszechne w wielu najnowszych wyświetlaczach smartfonów - więc to, co widzisz, to w dużej mierze to, co dostajesz.

Na szczęście jest to też jasny wyświetlacz. Przy 510 nitrach szczytowej jasności pełnoekranowej, Honor 7X z łatwością pokonuje średnią 433 nitów dla smartfonów. Nie jest on tak żywy jak panel 591 nitów w Moto G5 Plus, ale na zewnątrz jest praktycznie tak samo widoczny, a Motorola nie może dorównać rozmiarowi samego ekranu 7X.

Kamera: Trafienie i pudło

W ciągu ostatniego roku coraz powszechniejsze stało się oglądanie podwójnych aparatów fotograficznych w urządzeniach budżetowych, ale przy cenie 199 dolarów, Honor 7X nadal udaje się podciąć ceny swoich rówieśników. Za tę cenę otrzymasz 16-megapikselowy aparat główny z przysłoną f/2,2, połączony z 2-megapikselowym obiektywem pomocniczym, aby ułatwić robienie portretów.

Z przodu znajduje się kamera 8-MP, wyposażona w sterowanie gestami, dzięki czemu można wyzwolić migawkę po prostu obracając dłonią, bez konieczności kontaktowania się z urządzeniem.

W porównaniu do Moto G5 Plus, zdjęcia Honor 7X są bardziej dramatyczne i estetyczne, choć nie nazwałbym ich realistycznymi.
Jednym z głównych konkurentów Honoru w przestrzeni budżetowej jest Motorola, a 279 dolarów Moto G5S Plus dotyka również podwójnych kamer. Wyciągnęliśmy oba urządzenia na wolność, aby zobaczyć, co zyskujesz i tracisz z tańszą słuchawką Honora.

Aby rozpocząć porównanie, pojechałem do Union Square w Nowym Jorku w pochmurny dzień i zrobiłem te zdjęcia na stoisku z owocami. Moto G5S Plus ustawił znak z bardziej zrównoważoną ekspozycją, która wyciągała więcej szczegółów z rozjaśnień i cieni. Wyświetlana jest szersza gama kolorów w porównaniu z renderingiem Honor 7X. Zdjęcie to osiągnęło wyższe nasycenie szczytowe intensywną czerwienią i zielenią, ale nie udało się uchwycić delikatnych gradacji pomiędzy tymi skrajnościami.

Podobny scenariusz miał miejsce, gdy skupiłem się na jednym ze znaków sprzedawców produktów. W modelu Honor 7X czerwień absolutnie wyskakuje z ramki, a wyraźniejszy kontrast potęguje iluzję głębi. Jest bardziej dramatyczny i estetyczny dla moich oczu, choć nie nazwałbym go realistą. G5S Plus posiada nieco więcej szczegółów w materiale, ponieważ nie jest aż tak przesycony, choć nie wychwytuje mieszanki szarości i błękitu na niebie.

Co ciekawe, Tryb Portretowy Honoru wydaje się być związany z podstawowym rozpoznawaniem obiektów, ponieważ nie byłem w stanie sprawić, by telefon niezawodnie rejestrował płytkie ujęcia głębi ostrości, chyba że fotografowałem twarz danej osoby.

Honor i Motorola przyjęły dwa bardzo różne podejścia za pomocą swoich podwójnych kamer, co widać na tych zdjęciach. 7X charakteryzuje się bardziej agresywnym efektem głębi ostrości, który równomiernie wtapia się w tło i lepiej identyfikuje granice pierwszego planu niż G5S Plus. Ten telefon walczy przy prawej stronie okularów mojego kolegi Henry'ego.

Jednak na pewno jest miejsce na poprawę. Podczas gdy ja preferuję kontrast i oświetlenie 7X w ujęciu Honora, Henry wciąż pojawia się nieostry i mglisty. G5S Plus nie ucierpiał z tego powodu, ani nie zatarł tekstu na swetrze Henry'ego, który z jakiegoś powodu został wrzucony do tła przez urządzenie Honor. Warto również zauważyć, że G5S Plus umożliwia regulację siły rozmycia po naciśnięciu spustu migawki, a 7X nie.

Zaokrąglając showdown parą egoistów, przednie kamery 8-MP w obu tych telefonach dają głośne i nieostre ujęcia. Żaden z nich nie jest szczególnie godny uwagi, choć interpretacja Honoru 7X wydaje się nieco jaśniejsza w całości.

Żywotność baterii: Przeciętna żywotność, ale wolna do ładowania

Wewnątrz Honor 7X znajduje się akumulator o pojemności 3 340 mAh, który, jak obiecuje firma, może dostarczyć nieco mniej niż półtora dnia życia na jednym ładowaniu. Stwierdziłem, że w czasie rozmowy telefonicznej byłem trochę optymistą.

Szczególnie aktywny poranek, na który składa się mnóstwo YouTube streaming, robienie zdjęć, swobodne granie i przeglądanie stron internetowych, sprawił, że do południa nasze urządzenie pobrało nieco ponad 70 procent opłaty. Jest to adekwatne w przypadku smartfonów o podobnej cenie, choć wyniki naszego testu baterii pokazały mniej zachęcające wyniki.

Honor 7X dostarczył tylko 9 godzin i 21 minut podczas naszego testu, który polega na niekończącym się przesyłaniu stron internetowych na T-Mobile LTE. To nieśmiała średnia dla smartfonów 9:40 i stawia 7X w bardzo niekorzystnej sytuacji w porównaniu z niektórymi innymi telefonami budżetowymi, które trwają znacznie dłużej, jak Moto E4 Plus i Asus ZenFone 3 Zoom, które odwróciły się w czasie odpowiednio prawie 15 i 17 godzin.

Kiedy jednak nadejdzie czas na doładowanie, Honor 7X sprawi, że poczekasz chwilę. Bez szybkiej technologii ładowania, nasz telefon osiągnął tylko 31 procent w ciągu 30 minut podłączonych do zapakowanego adaptera.

Wydajność: Chip Huawei dostarcza

Produkowany przez Huawei układ Kirin 659, który zasila Honor 7X, jest dostrojony pod kątem wydajności, a nie całkowitej mocy i wypada całkiem korzystnie w porównaniu do Snapdragona 625 wewnątrz Moto G5 Plus.

Wyposażony w 3GB pamięci RAM w modelu amerykańskim (klienci zagraniczni będą mogli wybrać wariant 4GB-RAM z 64GB pamięci), 7X zapewnia szybką wydajność, która powinna zadowolić wszystkich, ale najbardziej wymagających użytkowników energii. Od czasu do czasu, podczas przełączania zadań i otwierania powiadomień, napotkasz na opóźnienia, których nie napotkałbyś na Mate 10 Pro, ale tego należy się spodziewać po telefonie średniej klasy.

Zaokrąglając showdown parą selfies, przednie kamery 8-MP w obu tych telefonach wytwarzają głośne i nieostre ujęcia. Żaden z nich nie jest szczególnie godny uwagi, choć interpretacja Honoru 7X wydaje się nieco jaśniejsza w całości.

Oprogramowanie: Nieaktualne na więcej niż jeden sposób

Podczas gdy Honor 7X uruchomiony z systemem Android 7.1 Nougat i wersja 5.1 własnego oprogramowania EMUI doświadczenie firmy, urządzenie jest teraz coraz bardziej obiecane uaktualnienie do Oreo. Android 8.0, wraz z EMUI 8.0, wydanie 30 kwietnia przez over-the-air-update dla Honor 7X.

Przestarzałe ikony mocno zderzają się z zasadami nowoczesnego projektowania materiałów na Androida, a krzykliwe motywy nie pomagają w tej sprawie.
W przeciwnym razie, to jest EMUI jak dobrze wiesz, a jeśli jesteś wierny do akcji Android, będziesz chciał odwrócić swoje oczy. Nie ma nic strasznie złego w EMUI, nie spowalnia telefonu od tego, co mogę powiedzieć. I oferuje kilka przydatnych funkcji, takich jak App Twin, który pozwala na klonowanie aplikacji, aby powiązać unikalne konta z każdym z nich. Zmodyfikowany tryb wielookienny ułatwia również nieco reagowanie na przychodzące teksty. Wystarczy nacisnąć przycisk recenzji aplikacji, gdy otrzymasz powiadomienie, a telefon automatycznie otworzy niektóre aplikacje do obsługi wiadomości, takie jak klient wiadomości SMS i WhatsApp, w trybie wielookiennym.