Jaki smartfon do 2000 zł kupić?

News

Jeśli chodzi o smartfony do 2000 złotych to znajdziemy wiele ciekawych modeli. Będą wśród nich szybkie, wydajne urządzenia z dużym wyświetlaczem i świetnym aparatem. Tak naprawdę w wielu przypadkach to już flagowe urządzenia, które świetnie spisują się na co dzień. Jaki więc sprzęt wybrać? Urządzenie w cenie do 2000 złotych spełni oczekiwania większości osób. W tej klasie cenowej bez problemu będzie można kupić urządzenie z wydajnym procesorem, świetnym wyświetlaczem, który będzie bardzo ładnie wyglądał i otrzyma wszystkie potrzebne elementy łączności bezprzewodowej.

Wśród smartfonów do 2000 zł znajdziemy wiele interesujących modeli. Są tutaj telefony szybkie, wydajne, z bardzo dobrym wyświetlaczem i jeszcze lepszym aparatem. Tak naprawdę są to już smartfony flagowe, które na co dzień spisują się znakomicie. Oto polecane telefony do 2000 zł.Oczywiście 2000 złotych to kwota już stosunkowo duża dla wielu osób, dlatego można szukać urządzeń do 1500 zł czy nawet do 1000 i również będą to całkiem sensowne sprzęty. Należy jednak mieć świadomość, że 2000 złotych to kwota, która oddziela urządzenia wyższej klasy od średniej. Dlatego pierwsze pytanie jest takie, czy chcemy kupić dobrego średniaka jak obecnie np. Huawei P20 Lite lub Sony Xperia XA2 Ultra, czy raczej myślimy o flagowcu, którzy ma już rok lub dwa i stracił na cenie jak np. Samsung Galaxy S7 Edge lub Xiaomi Mi Mix 2? Różnica możę być tutaj znacząca. Nowe technologie raczej pojawiają się w  klasie wyższej i potem schodzą do średniej i niższej.

Dlatego urządzenia topowe sprzed roku czy dwóch mogą być bardziej wydajne niż średniaki. Z drugiej strony w ostatnim czasie pojawiły się standardy, w których wyświetlacze mają wydłużone proporcje i podwójne aparaty. Wiele nowych urządzeń ze średniej półki je otrzymuje, ale nie ma ich w starszych flagowcach. Dlatego trzeba się zastanowić czy będzie to dla nas ważne. Jeśli dla kogoś najważniejsza będzie wydajność oraz szybkość działania urządzenia to za mniej niż 2000 złotych będzie można kupić urządzenia takie urządzenia jak Xiaomi Mi Mix 2 lub Xiaomi Mi 6, które mają Snapdragony z najwyższej półki do tego również 6 GB RAM i optymalizowany odpowiednio system. Przy tym np. Samsung GAlaxy A8, średniak z tego roku ma wydajność o połowę gorszą a jest droższy.

Na liczbę megapikseli w aparacie nie zawsze warto będzie zwracać uwagę, liczy się tutaj bowiem realna jakość zdjęć a nie cyferka znajdująca się w specyfikacji. Jeśli ktoś szuka dobrego aparatu w telefonie warto poczytać konkretne recenzje. Na co więc zwracać uwagę? Oczywiście poza wyglądem warto sprawdzić czy wybrane urządzenie posiada przynajmniej rozdzielczość Full HD, ram minimum 4, najlepiej 6 GB, dobry czytnik linii papilarnych, standard ac Wi-FI, łączność NFC czy szybkie ładowanie baterii. Zaletą na pewno będzie także Dual SIM i wodoszczelność oraz pyłoszczelność obudowy takiego urządzenia. Dzięki zapoznaniu się z różnymi urządzeniami będzie można wybrać dla siebie sprzęt, który będzie spełniał najlepiej wszystkie oczekiwania. Wśród tych różnych propozycji wymienić można HTC U11, Xiaomi Mi Mix 2, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S7 Edge, LG G6.